Satış ve Danışma Hattı: +9 0 533 035 1566 İngilizceTürkçe

MX-1 RS232/485 Ethernet Data Logger

Ürün Özellikleri

MX-1 MBus uyumluluğu ile GPRS data logger özelliğini bir arada sunan bir gateway ürünüdür

MX-1 Elektrik, Su, Doğalgaz, Isı ve diğer sayaçlar için tasarlanmış Mbus protokolüne sahip tüm cihazlar ile haberleşebilen ve 25 adete kadar cihaza destek sunan endüstriyel bir cihazdır. Aynı anda veri değişim ve arşiv kayıtlarının oluşturulmasını sağlayarak uzak veya yakın lokasyondaki uygulama yazılımınız veya SCADA/otomasyon uygulamanız arasında bir iletişim uzmanı olarak görev alır.Tüm bu özelliklerine ek olarak GSM/GPRS desteği ile mükemmle bir iletişim yöneticisidir.

Teknik Özellikleri

 - Mbus üzerinden herhangibir Elektrik, Su, Doğalgaz veya ISI vebenzeri sayaç verilerinin okunması
 - Modbus RTU, Modbus TCP/IP, M-Bus, IP, ICMP, UDP, TCP, DHCP, PPP, ARP, SNTP, IEC60870-5-104:200 protokol desteği ve transparent olarak her türlü haberleşmeye izin vermesi.
 - M-Bus, GSM/GPRS, USB arabirimleri üzerinden istenilen sayaç veya haberleşme protokollerine destek sağlaması
 - Uzak bağlantı imkanı ve GSM/GPRS üzerinden veri, konfigrasyon güncellemesi.
 - 8 GB'a kadar  micro SD kart ile hafıza ve depolama desteği
 - Arayüzler ve Güç devreleri arasında galvanik izolasyon.
 - Besleme : 90-250VAC (50-60Hz), 100-400VDC
 - Alarm tanımları için SMS gönderilmesi
 - Ek transparent protocoller üzerinden  veri transfer imkanı
 - Raya montaj özelliği

Biliyor muydunuz?

 - MX-1 herhangibir Mbus Sayaç verisini okuyabilir, veriyi doğrudan sunucu/istemciye GSM/GPRS bağlantısı üzerinden gönderebilir veya SD kart üzerine arşiv verisi olarak kayıt edebilir.

Uygulama Olanakları

Veri kaydedicisi MX-1 gerçek zamanlı uygulamalar arşiv kayıtlarının oluşturulması ve analizini yönelik olarak tasarlanmıştır. GSM/GPRS özellikleri kullnaılarak uzak veya yakın bağlantıdaki sunucu veya istemciye gerçek zamanlı olarak veriler sunulabilir. Telemetri/izleme ve akıllı sayaç uygulamarın vazgeçilmez çözüm ortağı olarak iş görür.

Ticari Sayaç Teknolojisi

Kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun olarak dizayn edilmiştir.

Eğer talepler kullanıcıya özel çözümlere dayanan benzer teknolojilerin uygulanmasını gerektiriyor ise araştıma ve geliştirme departmanımızın sunacağı pek çok farklı çözüm ile sizlere hizmet edebilen ürün gamımız mükemmel bir kombinasyonla ile isteklerinize yaıt verebilir. İlgili departman gerektiğinde hızlı ve uygun bir şekilde sunulan prpotokoller ve entegre cihaz uygulamaları sayesinde müşterilerimizin ihtiyaçları karşılanmaktadır. İstediğiniz zaman İstediğiniz ürün ve geliştirmesi için istediğiniz ve memnun kalacağınız çözüme ortak olmak adına bizimle görüşebilirsiniz.

Açıkça söylemek isteriz ki, MX-1 adlı cihazımız ile piyasada yaygın olarak bulunan Kamstrup, Sensus, Danfoss, L+G, Itron, Diehl, Apataor diğer üreticilerin sayaçları ile hızlı, etkin ve kolay kurulum arayüzleri ile haberleşebilir ve verilerinizi yönetebilirsiniz.

Uygulama Alanları

MX-1 adlı cihazlarımızla akıllı sayaç uygulamaları alt-istasyon veya konut sayaç okumaları, sıcaklık,  basınç sensör verilerinin yönetilmesi, hava tahmin istasyon veri  yönetimi, tarımsal veri yönetimi, kimyasal analiz ekipman yönetimi ve telemetri uygulaması, akıllı bina yönetimi gibi uygulamalar yapılabilmektedir.  

Datasheet 

Kategoriye bağlı diğer ürünler